PRODUKTY

Płyty warstwowe

Płyty warstwowe to prefabrykowane elementy składające się z dwóch okładzin z blachy stalowej (zewnętrznej i wewnętrznej) i rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego, znajdującego się między nimi. Rdzeń płyty gwarantuje izolację termiczną i akustyczną, a wykonany z wełny mineralnej, dodatkowo zapewnia wysoką ochronę przed działaniem ognia. Okładziny stalowe zabezpieczone są antykorozyjnie i wraz z rdzeniem nadają płycie wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Ścienne płyty warstwowe w okładzinach stalowych, są materiałem budowlanym najczęściej stosowanym do wznoszenia obiektów przemysłowych, handlowych, kubaturowych, biurowych, sportowych, rolniczych, a także użyteczności publicznej. Płyty warstwowe używane są również do budowy ścian działowych, sufitów i pozostałych przegród w różnego rodzaju obiektach.

Dachowe płyty warstwowe (powierzchnia zewnętrzna w kształcie trapezu) stosowana jest do wykonywania różnego rodzaju dachów o małym bądź średnim kącie nachylenia. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu zamków, dachowe płyty warstwowe ARPANEL mają całkowitą szczelność na infiltrację powietrza, pary wodnej i deszcz. Płyty dachowe stosuje się jako materiał na dachy budynków produkcyjnych, centrów handlowych, obiektów magazynowych i przemysłu rolniczego.

Chłodnicze

Zobacz wszystkie

Chłodnicze płyty warstwowe stosowane są do wykonania obudowy chłodni, mroźni i innych obiektów w przemyśle rolno-spożywczym. Zbudowane są z dwóch ocynkowanych i malowanych okładzin stalowych oraz rdzenia konstrukcyjnego z pianki PUR/PIR. Charakteryzują się najwyższymi parametrami termicznymi (bardzo niskimi współczynnikami przenikania ciepła U), dzięki czemu idealnie sprostają wymaganiom zapewnienia wysokiej izolacyjności cieplnej ścian i dachów. Płyty chłodnicze w naszej ofercie mogą być wykonane z różnego rodzaju okładzin, dostosowanych każdorazowo do podwyższonych wymagań sanitarno-higienicznych. Specjalne wyprofilowanie zamka płyt warstwowych oraz zaprojektowane detale techniczne gwarantują wysoką trwałość i szczelność przegród termicznych, przez co chłodnicze płyty warstwowe są idealnym produktem do budowy hal i magazynów obiektów spożywczo-rolniczych.

Prefabrykowane narożne płyty warstwowe tzw. narożniki umożliwiają stworzenie architektonicznie estetycznych krawędzi obudowy obiektów. Główną zaletą narożników jest montaż bez zastosowania obróbek blacharskich co sprawia, że element wykończeniowy systemów elewacyjnych jest niezwykle efektowny i estetyczny.

en_GB
pl_PL en_GB