Płyty warstwowe

Płyty warstwowe

Płyty warstwowe to prefabrykowane elementy składające się z dwóch okładzin z blachy stalowej (zewnętrznej i wewnętrznej) i rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego, znajdującego się między nimi. Rdzeń płyty gwarantuje izolację termiczną i akustyczną, a wykonany z wełny mineralnej, dodatkowo zapewnia wysoką ochronę przed działaniem ognia. Okładziny stalowe zabezpieczone są antykorozyjnie i wraz z rdzeniem nadają płycie wysoką wytrzymałość mechaniczną.
.
Dodatkowe powłoki organiczne naniesione na okładziny zapewniają odporność na działanie środowisk o różnych stopniach agresywności.

Rozwój przemysłu i konkurencji oraz wzrost wymagań ekologicznych dotyczących obiektów budowlanych wymaga od inwestorów stosowania najnowocześniejszych materiałów budowlanych przy realizacji swoich inwestycji. Dlatego okładziny w płytach warstwowych ARPANEL charakteryzują się najwyższą jakością, wykonane są z ocynkowanych blach stalowych powlekanych powłoką organiczną (np. Poliester), których zadaniem jest uzyskanie odpowiedniej sztywności i nośności, a dodatkowo chronią rdzeń izolacyjny. Parametry okładzin stalowych za każdym razem są odpowiednio dostosowywane do wymagań projektu, a szeroka gama kolorów pozwala uzyskać niepowtarzalny charakter elewacji.

Płyty ścienne i dachowe

Płyty warstwowe ścienne i dachowe, w okładzinach stalowych, są materiałem budowlanym najczęściej stosowanym do wznoszenia obiektów przemysłowych, handlowych, kubaturowych, biurowych, sportowych, rolniczych, a także użyteczności publicznej. Płyty warstwowe używane są również do budowy ścian działowych, sufitów i pozostałych przegród w różnego rodzaju obiektach.
.

Płyty chłodnicze

Płyty warstwowe chłodnicze dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym, maja swoje główne zastosowanie przy wykonaniu ścian i dachów chłodni i mroźni. Płyty ARPANEL umożliwiają szybki oraz bezpieczny montaż, a przy tym są ekonomiczne i spełniają wymagania użytkowe często nie możliwe do osiągnięcia przy alternatywnych rozwiązaniach projektowych.

.
ARPANEL należy do Grupy Adamietz specjalizującej się w kompleksowej realizacji obiektów przemysłowych. Posiadamy w naszej grupie kapitałowej m.in. wytwórnię profili zimnogiętych (w tym obróbek blacharskich) oraz wytwórnię konstrukcji stalowych. Dzięki obranej od początku strategii oferowania kompleksowych rozwiązań dla budownictwa przemysłowego, jesteśmy gotowi zaoferować płytę warstwową wraz z akcesoriami. Wychodzimy z założenia, iż oferując pełny system obudowy otrzymają Państwo wszystkie niezbędne elementy obudowy konieczne do wykonania ścian i dachów nowocześnie i szczelnie.

Doświadczony zespół ARPANEL koncentruje się w swoich działaniach na realizacji zadań inwestycyjnych w których poza ekonomiką i energooszczędnością liczy się także Styl, Jakość, Funkcja – o czym przekonało się już wielu inwestorów, korzystających z oferty naszej firmy.

W ofercie ARPANEL, dostępne są następujące płyty warstwowe:
Rdzeń
Zastosowanie PUR.PIR.WEŁNA MINERALNA.
Dachowa.
standardowy system mocowania @de
standardowy system mocowania @de
Ścienna.
standardowy system mocowania @de
ukryty system mocowania @de
ukryty system mocowania @de
standardowy system mocowania @de
standardowy system mocowania
Chłodnicza.
łączenie labiryntowe
łączenie labiryntowe